РЕГЛАМЕНТ

КІНОКОНКУРСУ

Регламент кіноконкурсу 4-го Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю. 
Редакція від 16.10.2022р.   

 

1. Загальне положення

Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (далі — Кінофестиваль) створений для натхнення любителів гір  та підтримки гірських фільмів та відео контенту з усього світу, а також для зміцнення та збагачення взаємин між митцями кіно.  

Кінофестиваль проводиться 7 – 10 вересня 2023 року у м. Ужгород, Закарпатської області. Окремі заходи та кінопокази можуть відбуватися у містах Закарпаття та України.

 

 2. Засновники фестивалю та підтримка

Засновником і організатором Кінофестивалю виступає Громадська організація «Закарпатська фільмкомісія», (далі – Організатор), юридична особа, яка зареєстрована і діє за законодавством України. 

Фестиваль проводиться за підтримки:

  • Державного агентства України з питань кіно
  • Закарпатської обласної ради
  • Закарпатської обласної державної адміністрації
  • Ужгородської міської ради 

3. Програми Кінофестивалю та вимоги до фільмів

Конкурсна програма Кінофестивалю:

  • Програма повнометражних ігрових односерійних  фільмів (від 60′ і більше). Для участі в цій програмі допускаються фільми всіх жанрів, завершені після 1 січня 2022 року.
  • Програма документальних односерійних  фільмів (від 40′ і більше). Для участі в цій програмі допускаються фільми, завершені після 1 січня 2022 року.
  • Програма ігрових короткометражних фільмів (від 3′ до 20′). Для участі цій програмі допускаються фільми, завершені після 1 січня 2022 року. 
  • Програма документальних короткометражних фільмів (від 3′ до 20′). Для участі цій програмі допускаються фільми, завершені після 1 січня 2022 року. 
  • Програма анімаційних короткометражних фільмів (від 3′ до 20′). Для участі цій програмі допускаються фільми, завершені після 1 січня 2022 року. 
  • Програма рекламних та промоційних роликів (від 1′ до 5′). Для участі цій програмі допускаються фільми, завершені після 1 січня 2022 року.

Всі фільми розглядаються за умови наявності цифрового носія (Full HD- DCP/MP4/MOV ), для показу журі та в кінотеатрі.

Кожен фільм, мова якого не є українською, повинен мати субтитри українською та англійською мовою при подачі фільму на селекцію. У випадку відбору фільму до однієї з офіційних програм Кінофестивалю, потрібно буде надати SRT субтитри українською або англійською незалежно від мови фільму.

Кінофестиваль не вимагає прем’єрного статусу для фільму.

Відібрані фільми будуть показані в Ужгороді під час Кінофестивалю. Найкращі роботи будуть включені до програми вибраних робіт для показу в турі містами України (Best of CMIFF). До програми автоматично включаються переможці Кінофестивалю. В іншому випадку про включення вашої роботи до програми вибраних робіт вам буде повідомлено окремо. Ініціатива покликана ознайомити жителів інших міст України, де кінофестивальний рух та дистрибуції фільмів не розвинуті.

Прийом та розгляд заявок на участь у конкурсних програмах Кінофестивалю є платним.  Оплата повинна бути здійснена онлайн під час подання фільму через сервіс FilmFreeWay. Оплата за подання фільмів не підлягає відшкодуванню. Під час заповнення заявки аплікант/-ка можуть обрати номінацію/конкурс, на яку хоче подати свій фільм.

Оголошення фільмів, що пройшли офіційну селекцію – 01.08.2023р. 

Заявки на участь у конкурсних програмах Кінофестивалю приймаються від будь-яких юридичних осіб або фізичних осіб, що досягли 18 років, без обмежень щодо громадянства і місця проживання (перебування), які є авторами аудіовізуального твору, що відповідає вимогам цього Регламенту, або, як мінімум, володіють необхідними майновими правами для подачі заявки та надання дозволу Організатору на використання такого твору в рамках Кінофестивалю.

Подання заявки означає, що ви погоджуєтеся з Регламентом Кінофестивалю та лишаєте за Кінофестивалем право на використання наданих вами матеріалів у некомерційних цілях.

Всі учасники та учасниці отримають електронного листа на пошту про результати відбору.

Розклад показу фільмів та інших заходів готується і затверджується Дирекцією Кінофестивалю.

 

4. Призи Кінофестивалю

  • “Кращий повнометражний ігровий фільм”;
  • “Кращий короткометражний ігровий фільм”;
  • “Кращий повнометражний документальний фільм”;
  • “Кращий короткометражний документальний фільм”;
  • “Кращий анімаційний фільм”;
  • “Кращий промо-ролик”,
  • “Приз глядацьких симпатій”. 
  • За членами журі також зберігається право надати 2 або більше “Особливих відзнак журі”.

Призовий фонд акумулюється Дирекцією Кінофестивалю за рахунок спонсорських внесків.

Переможці визначаються рішенням Журі відповідних програм. Фільми або учасники можуть нагороджуватися також громадськістю або спонсором.

Конкурс в кожній категорії проводиться за наявностю мінімум трьох відібраних фільмів. Якщо в категорії недостатньо фільмів для конкурсу, то відібрані фільми показуються в рамках позаканкурсної програми.

 

5. Журі

Оцінку конкурсних фільмів визначає журі, яке може складатися із  фахівців кіно, телебачення, кінокритиків, кіножурналістів, культурологів, філологів, мистецтвознавців та видатних громадських, державних і політичних діячів.

До журі не можуть залучатися особи, причетні до створення, виробництва конкурсного фільму, або до його просування в прокаті.

Персональний склад Журі формується Дирекцією Кінофестивалю.

 

6. Додаткові програми

  • Позаконкурсна програма кінопоказів світового кіно гірської тематики.
  • Освітня програма в межах Кінофестивалю складається з серії панельних дискусій, майстер-класів та творчих зустрічей з експертами світової кіноіндустрії: відомими акторами, режисерами, сценаристами, кінознавцями та продюсерами.
  • Програма гірського туризму в межах Кінофестивалю складається з серії панельних дискусій, майстер-класів та зустрічей з експертами гірського туризму та представниками екстремальних видів спорту.
  • Фотоконкурс на гірську тематику.
  • Розважальна програма включає в себе тематичні вечірки та інші заходи.

7. Заключні положення

У разі виникнення спірних питань за цим Регламентом вони вирішуються шляхом сумлінних і конструктивних переговорів між сторонами конфлікту.

З усіх питань, неврегульованих цим Регламентом, Організатор приймає окремі рішення, про що повідомляє додатково.

Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені і / або змінені з подальшою публікацією на офіційному сайті кінофестивалю. Організатор буде завчасно інформувати про такі зміни по можливості.

Дані для зв’язку з Організатором: info@cmiff.org4

Carpathian Mountain

International Film Festival 2020